Kuracja enzymatyczna (KE) a oczyszczanie organizmu

Największym nieporozumieniem w przypadku chorób cywilizacyjnych jest to, że w powszechnym mniemaniu pojawiają się one u chorego niemalże z miesiąca na miesiąc. W ten sposób konkretną chorobę kojarzymy z pojawiającymi się symptomami. Niestety fizycznie występujące symptomy danej choroby są już oznaką załamania się homeostazy, czyli równowagi w jakiej znajdują się wszystkie układy i systemy naszego ciała.

Biorąc się za leczenie konkretnej dolegliwości najczęściej działamy na końcowy efekt działania dłuższego łańcucha przyczynowo skutkowego, którego wspomniana dolegliwość jest ostatnim ogniwem. Nie eliminujemy w ten sposób jej przyczyn. Lekarz, do którego zgłasza się pacjent z typowymi objawami którejś z chorób cywilizacyjnych jest tak naprawdę w kłopotliwej sytuacji.

Po pierwsze, w tak zorganizowanym systemie ochrony zdrowia w praktyce nie istnieje inna możliwość zajęcia się takimi schorzeniami niż działania na rzecz powstrzymywania postępujących zmian chorobowych. W przypadku chorób naczyniowych i serca, cukrzycy, zespołu metabolicznego, osteoporozy i wielu innych, nikt nie mówi nawet o ich wyleczeniu. W przypadku nowotworów na ogół mówi się tylko o bardziej lub mniej udanej walce w eliminacji fizycznej niepożądanych komórek nowotworowych, a pacjent po niej dowiaduje się o wyrażonym w procentach prawdopodobieństwie możliwości nawrotu choroby.

Nie należy jednak się temu dziwić. Przyczyny doprowadzające do rozwoju chorób cywilizacyjnych tkwią w naszej dość dalekiej przeszłości i są wypadkową naszego postępowania aż do wystąpienia niepożądanych objawów. Zasadniczą rolę odgrywa tu szeroko pojęta dieta. Wszystkie niebezpieczne nadmiary, ich rodzaj i ilość, oraz rodzaj i wielkość niedoborów składników niezbędnych do procesów metabolicznych określa rodzaj schorzenia, które może się pojawić z dużym prawdopodobieństwem.

Po drugie, metodologia leczenia schorzeń cywilizacyjnych budowana na doświadczeniu zakłada, że statystyczny pacjent liczy tylko na działanie leku, na ogół nie przestrzegając zaleceń dotyczących diety. Podwyższony poziom ciśnienia krwi, trójglicerydów, glukozy lub niewydolność serca, niezmiernie rzadko przekłada się na zmianę stylu życia, a to przecież on w największej mierze przyczynia się do pojawienia problemów zdrowotnych. Ogólnie niedocenianą a często również lekceważoną jest kwestia odpowiedniego oczyszczenia organizmu i późniejszej korekty wyborów żywieniowych. W wielu przypadkach odpowiednie oczyszczenie organizmu powoduje ustąpienie symptomów chorobowych. Choć dla niektórych brzmi to zbyt pięknie, to nie ma w tym nic dziwnego.

W czym tkwi skuteczność KE?

Na zdrowy rozum pod pojęciem oczyszczania rozumiemy „posprzątanie” naszego ciała a szczególnie jego układu pokarmowego i wątroby z zanieczyszczeń, które rzutują na jego skuteczność działania. Rozumiejąc problem w ten sposób ludzkość od pradawnych czasów doceniała dobroczynne działanie postów. Był to czas dający odpocząć eksploatowanym narządom, które nie dostając kolejnych porcji składników do przetworzenia mogły skutecznie pozbyć się „zaległości”. Logika takiego myślenia nie do końca jest słuszna, ponieważ istnieje niedookreślona granica czasu trwania takiego postu, by nie spowodował on strat. Oczywiście nie możemy mówić o jakichkolwiek stratach jeśli niejedzenie jest odosobnionym w czasie wydarzeniem i trwa do kilku dni. Jednak w takim wymiarze cudów nie uczyni.

Skuteczność Kuracji Enzymatycznej w pewnym uproszczeniu sprowadza się do uruchomionego enzymatycznie procesu detoksykacji obejmującego nie tylko przewód pokarmowy, trzustkę, wątrobę i nerki, lecz w zasadzie wszystkie komórki naszego ciała.

Okres dwóch tygodni, w którym inicjowane są dynamiczne procesy metaboliczne jest również czasem, w którym nie zjada się zwykle obciążających ustrój produktów żywnościowych. Jednakże w tym ważnym czasie równolegle dostarczane są do organizmu składniki, których dotychczasowy niedobór bądź brak powodował spadek ogólnej wydolności organizmu włącznie z przyśpieszonymi objawami starzenia się lub któryś z typowych objawów choroby cywilizacyjnej.
Wszystkie te składniki wykazują wysoką biologiczną aktywność, ponieważ pozyskiwane są z żywych roślin bezpośrednio przed podaniem.

Makroelementy, mikroelementy, witaminy, aminokwasy, polifenole w tym flawonoidy, sulfidy, glukozynolaty, saponiny i fitosteryny włącznie z czyniącym cuda płynnym chlorofilem stanowią czynniki przywracające prawidłowe szlaki metaboliczne jednocześnie je napędzając.

W efekcie uruchamiane zostają prawidłowe procesy wewnątrzkomórkowe, które rzutują na sprawność samych komórek. Przywracane zostają prawidłowe gradienty stężeń elektrolitów oraz podstawowych stymulatorów potencjału komórek w ich wnętrzach oraz płynach zewnątrzkomórkowych.  Efektem ubocznym terapii enzymatycznej jest zmniejszenie masy ciała o około 4 – 6 kg w 14 dni.