Artykuły

Turnusy lecznicze

Organizując turnusy lecznicze kierujemy się potrzebą odpowiedzi na oczekiwania wielu chorych, którzy pomimo pomocy specjalistów nadal mają nierozwiązany swój problem zdrowotny. Turnusy lecznicze oprócz inicjacji pewnych procesów metabolicznych, indywidualnych badań i zaleceń mają charakter edukacyjny, ponieważ to właśnie wiedza będzie najbardziej potrzebna uczestnikom po Czytaj dalej „Turnusy lecznicze”

Terapia Gersona

Lawinowy wzrost zachorowań na nowotwory w zestawieniu z ofertą medycyny spowodował wielkie zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia tej choroby, jedną z nich jest Terapia doktora Gersona.

Oficjalna metodologia leczenia raka niemal nie uwzględnia czynników znajdujących się w jego etiologii, koncentrując się na diagnozach pełnoobjawowych i metodach likwidacji powstałych zmian chorobowych Czytaj dalej „Terapia Gersona”

Jak korzystać z apteki natury?

Poleganie na tak zwanych suplementach diety musi mieć swoje granice. Jeśli zajęliśmy czołowe, niechlubne miejsce wśród wszystkich krajów Europy jako społeczeństwo spożywające największą ilość specyfików kupowanych bez recepty, to naprawdę bardzo źle świadczy o naszej wiedzy o zdrowiu. Suplementy kupowane w aptekach nie zrekompensują kulejącej opieki zdrowotnej. Warto więc jest propagować odmienny sposób myślenia na temat niezbędnych do życia składników metabolicznych. Czytaj dalej „Jak korzystać z apteki natury?”

Kuracja enzymatyczna (KE) a oczyszczanie organizmu

Największym nieporozumieniem w przypadku chorób cywilizacyjnych jest to, że w powszechnym mniemaniu pojawiają się one u chorego niemalże z miesiąca na miesiąc. W ten sposób konkretną chorobę kojarzymy z pojawiającymi się symptomami. Niestety fizycznie występujące symptomy danej choroby są już oznaką załamania się homeostazy, czyli równowagi w jakiej znajdują się wszystkie układy i systemy naszego ciała. Czytaj dalej „Kuracja enzymatyczna (KE) a oczyszczanie organizmu”

Białko

Ładunek elektromagnetyczny, tak charakterystyczny dla materii ożywionej, jest kluczowym czynnikiem kształtującym podstawową cegiełkę budowy naszych ciał czyli białka. Wypadałoby napisać raczej białek, ponieważ ich rodzajów jest ogromna ilość. Co ciekawe wszystkie białka, z których składa się nasze ciało zbudowane są z aminokwasów, których jest niewiele ponad dwadzieścia. Budowa białka przypomina korale. Czytaj dalej „Białko”

Metaboliczny charakter białek

Substraty biorące udział w wewnątrzkomórkowych procesach metabolicznych muszą być zdolne do oddawania lub pobierania elektronów w łańcuchu wielostopniowego utleniania bądź redukcji. Z tego względu musimy rozpatrywać je jako konkretnie zbilansowane czynniki energetyczne posiadające nadmiar bądź niedobór elektronów. Czytaj dalej „Metaboliczny charakter białek”

Apteka natury

Z prawdziwą radością obserwuję coraz bardziej upowszechniającą się dbałość o zdrowy styl życia. Rozkwit przeżywają siłownie, kluby fitness, pływalnie, modne jest uprawianie wszelkiego rodzaju zajęć ruchowych. Nawet jeśli świadomym celem tych czynności jest tylko poprawienie sylwetki, to efekty „uboczne” mają zbawienny wpływ na stan zdrowia. Czytaj dalej „Apteka natury”

Enzymy

Ważnym rodzajem białka funkcjonalnego i regulacyjnego są enzymy. Te najczęściej białkowe substancje biorą udział we wszystkich rodzajach przemian metabolicznych jako katalizatory czyli czynniki je inicjujące. Enzymy są wysoce wyspecjalizowane wobec substratów, więc biorą udział w katalizowaniu zaledwie kilku reakcji wobec wielu możliwych. Są zazwyczaj dużo większe od substratów które przerabiają, ale tylko kilka kluczowych aminokwasów z ich składu bierze udział w danej reakcji. Czytaj dalej „Enzymy”

Dieta warzywno-owocowa płynna

Wyniki badań nad czynnikami rozwoju chorób cywilizacyjnych od co najmniej dwudziestu pięciu lat niezmiennie wskazują na kluczową rolę warzyw i owoców w profilaktyce i wspomaganiu leczenia tych schorzeń. Jest to o tyle istotne, że medycyna objawowa w zasadzie nie zajmuje się przyczynami tych chorób a jedynie łagodzeniem ich objawów. Czytaj dalej „Dieta warzywno-owocowa płynna”

Sens picia soku

Po świeżo wyciśnięty sok sięgamy powodowani na ogół aspektami zdrowotnymi. Warto więc zastanowić się jakie kryteria powinien on spełniać, żeby osiągnąć maksimum korzyści. Czasy, gdy nikt nie wiedział na czym polega różnica między sokowirówką a wyciskarką dawno  minęły i dziś większość osób chcących zadbać o swe ciało wyciska sok za pomocą wolnoobrotowej wyciskarki. Czytaj dalej „Sens picia soku”